eutergelEUTERGEL
“Zánět po otelení (krvavé mléko)”. Gelový, rozdojovací balzám s rostlinnými oleji. Pomáhá odstranit horečnaté stavy, záněty a otoky zejména po otelení. Podporuje zvýšení produkce mléka rozšířením mléčných kanálků, působí antistresově.
– Pracovní postup: Nabrat EUTERGEL do dlaně a důkladně vmasírovat na postižené místo. U dojnic s otokem vemene provést masáž několikrát denně.

mint-plusENSBONA BLAU PLUS
“Vločky v mléce – začínající Mastitida.”
  Mast hluboko proniká do kůže, chladí a prokrvuje postižené místo, čímž pomáhá léčit zánětlivé procesy ve vemeni. Regeneruje mléční tkáň při zánětlivých procesech.
– Pracovní postup: Důkladně vmasírovat na postižené místo dle potřeby i několikrát denně.

mint-plusMINT PLUS
“Horečnaté stavy na vemeni, kloubech, šlachách”. Silně chladivý, vysoce účinný balzám. Dokáže snížit horečnatý stav až o 3,5 ° C u vemene, kloubů, svalů, šlach. Obsahuje 35% japonského peprmintového oleje.
– Pracovní postup: vmasíruje cca 10 ml (jednu polévkovou lžíci) na postižené místo. Proces opakovat 2 až 3 dny případně více, do zlepšení stavu.

drachenblutDRACHENBLUT – WUNDSPREJ
“Zapařené vemena, kastrační a těžko se hojící rány, ekzémy”.
Sprej na rány se silným výtažkem z Dračí krve (silně hořký) s rychlým hojivým účinkem postižených míst. Pro jeho extrémně hořkou chuť zabraňuje kanibalismu.
– Sprej se aplikuje 2 až 3 krát denně do zlepšení stavu.

melksalbeMELKSALBE

“Popraskané, vysušené vemena”. Tuk na ošetření vemene s přídavkem zinku a alantoinu. Chrání vemeno před popraskáním a nepříznivými povětrnostními vlivy – zimou, větrem, sluncem. Je vhodný k ošetření vemene po ručním i strojním dojení.
– Pracovní postup: Nanést přiměřené množství na vemeno, v zimním období nanést silnější vrstvu jako ochranu před chladem, větrem.


Řešení pro jednotlivé situace:

  • Zasušení krav (DRY-DIP).
  • Filtrace mléka (filtre KALF).
  • Plošná dezinfekce stájových prostorů (eimü-30).
  • Čištění kanalizačních vpustí, dezinfekční brody (Chlornan vápenatý 45%).

Jižní Morava:
Pavol Blaho
+421 905 850 782
pavol.blaho@centrum.sk

Severní Morava:
Ing. Ivan Tomašovič
+421 911 195 991
tomasovic@ronchem.cz

Vysočina:
Petra Konvalinová
+420 608 301 166
petrakonvalina@gmail.com

Jižní Čechy:
Hana Janečková
+420 608 434 655
janeckova.h@email.cz