EUTERGEL – Zánět po otelení (krvavé mléko)
Gelový, rozdojovací balzám s rostlinnými oleji. Pomáhá odstranit horečnaté stavy, záněty a otoky, především po otelení. Podporuje zvýšení produkce mléka rozšířením mléčných kanálků, působí antistresově. Bez ochranné lhůty, splňuje normu EKO.
– Pracovní postup: Nabrat gel do dlaně a důkladně vmasírovat na postižené místo. U dojnic s otokem vemene provádět masáž několikrát denně.

ENSBONA BLAU PLUS – Vločky v mléce – začínající mastitída
Protimastitídní mast. Hluboko proniká do kůže, chladí a prokrvuje postižené místo, čímž pomáhá léčit zánětlivé procesy ve vemeni. Regeneruje mléční tkáň při zánětlivých procesech. Splňuje normu EKO.
– Pracovní postup: Důkladně vmasírovat na postižené místo dle potřeby i několikrát denně.

MINT PLUS – Horečnaté stavy vemene, kloubů a šlach
Silně chladivý, vysoce účinný balzám. Dokáže snížit horečnatý stav až o 3,5 ° C u vemene, kloubů, svalů a šlach. Obsahuje 35% japonského peprmintového oleje. Bez ochranné lhůty, splňuje normu EKO.
– Pracovní postup: vmasíruje cca 10 ml (jednu polévkovou lžíci) na postižené místo. Proces opakovat 2 až 3 dny, případně více, do zlepšení stavu.

DRACHENBLUT – WUNDSPRAY – Zapařené vemenO, kastrační a těžko se hojící rány, ekzémy. Zabraňuje kanibalismu.
Sprej na rány se silným výtažkem z Dračí krve (silně hořký) s rychlým hojivým účinkem postižených míst. Pro jeho extrémně hořkou chuť zabraňuje kanibalismu. Bez ochranné lhůty, splňuje normu EKO.
– Sprej se aplikuje na postižené místo 2 až 3-krát denně do zlepšení stavu.

MELKSALBE – Popraskané a vysušene vemeno
Tuk na ošetření vemene s přídavkem zinku a alantoinu. Chrání vemeno před popraskáním a nepříznivými povětrnostními vlivy – zimou, větrem, sluncem. Je vhodný k ošetření vemene po ručním i strojním dojení.
– Pracovní postup: Nanést přiměřené množství na vemeno, v zimním období nanést silnější vrstvu jako ochranu před chladem, větrem. Bez ochranné lhůty, splňuje normu EKO.

PFERDESALBE
Pravá koňská mast na klouby a šlachy. Obsahuje kombinaci mentolu a výtažku z kaštanu koňského, arniky s mléčným tukem. Je určena na celkovou regeneraci kloubů a šlach, unaveného svalstva. Bez ochranné doby.


Řešení pro jednotlivé situace:

  • Zasušení krav (DRY-DIP).
  • Filtrace mléka (filtre KALF).
  • Plošná dezinfekce stájových prostorů (eimü-30).
  • Čištění kanalizačních vpustí, dezinfekční brody (Chlornan vápenatý 45%).

Jižní Morava:
Pavol Blaho
+421 905 850 782
pavol.blaho@centrum.sk

Severní Morava:
Ing. Ivan Tomašovič
+421 911 195 991
tomasovic@ronchem.cz

Vysočina:
Petra Konvalinová
+420 608 301 166
petrakonvalina@gmail.com

Jižní Čechy:
Hana Janečková
+420 608 434 655
janeckova.h@email.cz